Напівпрофесійні та професійні фотоапарати.
16. 05. 2012


Якщо ви плануєте всерйоз зайнятися фотографією, вам потрібна друк знімків з розмірами 15х22 і вище, або вам просто цікаво повозитися з ручними настройками, а може просто в душі ви художник, то тут мильницею не обійтися. При цьому доведеться змиритися з великою вагою і габаритами такої камери, та й ціна буде вищою.
 
До напівпрофесійних фотоапаратів можна віднести дзеркальні фотоапарати нижнього рівня, а також так звані «просьюмерки» або недзеркальні фотоапарати з просунутими можливостями, але, як правило, незмінним об'єктивом. Якщо ви готові на додаткові витрати на змінні об'єктиви, то альтернативи зеркалкам немає.

В іншому випадку можливе доцільніше буде заощадити і взяти недзеркальний фотоапарат високого класу. Якщо ви читаєте цю статтю, то я сумніваюсь що ви відноситесь до числа професіоналів фотосправи. Тому хочеться застерегти про те, що навіть якщо кілька тисяч доларів для вас не гроші, не варто купувати найдорожчу професійну камеру. Такий фотоапарат - це робочий інструмент профі, який не тільки вміє ним користуватися і досконально знає всі його можливості, але і заздалегідь уявляє собі результат, який він планує з його допомогою досягти. Для любителя таких фотоапаратів буде лише свого роду фетишем, яким можна похвалитися перед друзями або просто насолоджуватися самим фактом його володіння. З усією відповідальністю можна заявити, що навряд чи фотографії, зроблені звичайним любителем за допомогою фотоапарата за 5000 доларів будуть відрізнятися від таких же, але зроблених зеркалкой початкового рівня доларів за 800. Зрештою, можна з упевненістю сказати, що «найкращий фотоапарат - це той, що знаходиться у вас в руках в даний момент». Адже буває і так, що фото, зроблене на камеру мобільного телефону несе в собі такий потужний заряд вражень, який не повторити навіть за допомогою самого професійного фотообладнання.

І на закінчення, ще раз перефразовуючи відому фразу "Лично я испытываю благоговейный трепет перед фотокамерой. Я воспринимаю её как инструмент. Она отчасти произведение Страдивари, отчасти скальпель" (Ирвинг Пенн).


Опубликовать в twitter.com