Як вибрати монітор
12. 08. 2011


Вибір монітора
Зараз питання вибору типу монітора не варто. ЕПТ монітори можна сказати канули в лету і вибирати доводиться між РК моделями. Але у кожного є свої потреби і тому вибір монітора - теж дуже важлива і відповідальна задача.

При виборі монітора все або майже все залежить від того, для яких цілей вами буде використовуватися переважно монітор.

Монітор для ігор

Якщо монітор вам буде служити для ігор, то головний критерій для вас - час відгуку. Час відгуку - це той час, який необхідно пікселю в моніторі, щоб згаснути і знову спалахнути. Для ігор рекомендуються монітори з часом відгуку 2 мс, але і 5 мс в принципі - відмінний показник. Найшвидші монітори з матрицею TN + film, що дивно ці матриці найдешевші.

Монітор для офісу

У деяких людей поки ще є стереотип, що для офісу не потрібен широкоформатний монітор. Саме в офісі він і потрібен найбільше. На такому екрані поміститься більше інформації, та і в принципі він зручніше звичайного монітора. Не намагайтеся взяти для офісу монітор за принципом: "чим більше дозвіл - тим краще". При роботі дрібні деталі на екрані будуть незручні.
Монітор для фільмів

Якщо ви завзятий кіноман, то ваш вибір монітор із співвідношенням сторін 16:9. Можна і 16:10, але варто пам'ятати, що майже всі сучасні фільми зняті в форматі 16:9 і ви не побачите чорних смуг на екрані і зображення не буде піддаватися ніяким деформацій.

Монітор для роботи з графікою

Основний параметр тут - як і в моніторі для ігор - матриця. Причому TN + film, яку я рекомендував ігроманам, дизайнерам я навпаки не рекомендую. Краще за всіх відображають кольору матриці IPS, причому ви можете зустріти як більш дорогий варіант S-IPS, так і дешевший E-IPS. Дуже важливо те, що з такими матрицями кути огляду будуть максимальними.

Монітор для креслень

Якщо для вас головний критерій - чіткість і плавність ліній у кресленнях, то ваш вибір - монітори побудовані на матриці PVA або MVA. Але такі монітори не рекомендуються для роботи з графікою і для динамічних ігор. У них є один істотний недолік - якщо дивитися на нього під прямим кутом - то частина відтінків втрачається. Ці монітори тільки для креслярів і для тих, хто багато працює з текстом.

Сподіваюся цей короткий огляд допоможе вам краще зорієнтуватися в тому різноманітті моніторів, які ми бачимо зараз на ринку і хоча б просунутися трохи в питаннях вибору монітора.


Опубликовать в twitter.com